Wynajem mobilnej /przenośnej/ pętli indukcyjnej

dla osób słabosłyszących

Wynajem pętli przenośnych /kompaktowych/ jest szczególnym rodzajem wypożyczenia.

W przeciwieństwie do najmu pętli obwodowych /tzw. powierzchniowych/, w którym nierozerwalną częścią usługi jest udział wykwalifikowanego instalatora w procesie montażu i uruchomienia oraz demontażu pętli, a nawet pełnienia dyżuru technicznego podczas trwania event'u, pętle mobilne wynajmowane są Instytucjom/Osobom, które doświadczenia w użytkowaniu pętli praktycznie nie posiadają.

Dokładamy starań, by wynajmowane przez FachTech zestawy pętli kompaktowych były w nienagannym stanie technicznym. Przed każdym wypożyczeniem są sprawdzane i kalibrowane.

Do potencjalnych Użytkowników dostarczane są w profesjonalnych skrzynkach transportowych typu Makita Makpac, starannie wyściełanych gąbkami ochronnymi.

W każdej skrzynce, oprócz gotowego do pracy Zestawu (kompaktowy wzmacniacz pętli indukcyjnej na stand'dzie umożliwiającym posadowienie urządzenia w pozycji pionowej, zasilacz, mikrofon krawatowy) znajduje się instrukcja obsługi urządzenia w języku polskim.

Na życzenie Użytkownika zestaw może być wzbogacony o akcesoria dodatkowe: mikrofon pulpitowy i/lub dedykowaną do modelu pętli monosłuchawkę zapewniającą obsługę osób, które niedosłyszą, ale odpowiednich aparatów słuchowych nie posiadają. Akcesoria te (wraz z podstawowym okablowaniem w postaci przedłużaczy Jack 3,5mm) stanowią wyposażenie kolejnej skrzynki Makita Makpac.

UWAGA:

Z doświadczenia wiemy, że pętle kompaktowe zapewniają bezproblemową pracę w konfiguracji: urządzenie w bezpośrednim sąsiedztwie osoby niedosłyszącej - mikrofon na biurku prelegenta. Na dobrą sprawę procedurę uruchomienia może przeprowadzić każda osoba, która zapozna się z instrukcją obsługi lub zostanie "poprowadzona" telefonicznie (+48 668 055 364).

Sytuacja mocno się komplikuje w przypadku chęci podłączenia urządzenia do zastanego systemu nagłośnienia Sali. Owszem, zwykle producenci przewidzieli taką możliwość, zamieszczając na obudowie gniazdo wejścia sygnału liniowego, ale w większości przypadków jest to niezbyt dopieszczona opcja dodatkowa... Trzeba mieć sporo szczęścia, by taka konfiguracja zadziałała, bez konieczności użycia elementów pośredniczących (dopasowujących poziomy sygnałów wejścia/wyjścia). W takich przypadkach sugerujemy zrealizować wynajem wraz z usługą uruchomienia pętli i pełnienia dozoru technicznego.


Artykuły powiązane:

- Wynajem obwodowych /powierzchniowych/ pętli indukcyjnych dla osób niedosłyszących

© 2023 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne